Wolontariat.

16:00

Hej :)

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć troszkę o wolontariacie, podać kilka plusów i minusów, oraz najzwyczajniej powiedzieć na czym polega praca wolontariusza. Zapraszam!

Co to jest wolontariat?
Odpowiedź na to pytanie zna pewnie każdy z was, ale może jest jednak ktoś, kto chciałby się dowiedzieć coś więcej na ten temat. Wolontariat to praca, ale nie do końca normalna... Jest to bezpłatna praca, do której nikt was nie ma prawa zmusić, do wolontariatu zapisujemy się z własnej woli, z chęcią niesienia pomocy innym. W waszym mieście na pewno można znaleźć schronisko, w którym potrzebują pomocy w wyprowadzaniu psów, czy jakiś dom dziecka, w którym dzieci chcą aby ktoś im czytał bajki i się z nimi bawił. Jeśli lubicie bezinteresownie pomagać innym wolontariat to najlepsze zajęcie dla was! Może u was w szkole jest prowadzony wolontariat i nawet o tym nie wiecie?

Jak to wygląda u mnie w szkole?
W moim gimnazjum już od dawna funkcjonuje wolontariat, niestety ja trochę za późno się zorientowałam i zapisałam się dopiero w tym roku, a przecież już kończę gimnazjum! No trudno. Bierzemy udział w przeróżnych akcjach: pomagamy na maratonach (najbliższy to maraton trzech kopców 4.10 - już w ten weekend), robimy zbiórki charytatywne, jeździmy do domów dziecka. Pomagamy na różne sposoby. W każdej szkole wolontariat wygląda inaczej, choć czasem różne działania się mogą powtarzać.

Plusy i minusy bycia wolontariuszem.
Może zacznę od minusów, bo jest ich zdecydowanie mniej:
- wolontariat pochłania straszliwie dużo czasu, więc jeśli masz już napięty grafik to lepiej nie wpychaj tam na siłę wolontariatu, bo nie będziesz już miała na nic czasu!
- Czasem trzeba oglądać mało przyjemne rzeczy...
- Trzeba się często wyrzec wielu rzeczy, pamiętajcie, że wolontariat to nie żadna rewia mody tylko poważna sprawa!!!
Teraz czas na listę plusów:
+ Jest to bardzo przyjemne zajęcie wbrew pozorom.
+ Pomoc daje ogromną satysfakcję!
+ Miłe towarzystwo :)
+ Dowiadujemy się dużo rzeczy o sytuacji panującej w naszym kraju
+ Możemy na własne oczy zobaczyć co się dzieje, a to jeszcze bardziej motywuje nas do działania!
+ W wolontariacie nigdy się nie nudzisz!
+ Jeśli masz wolny czas i nie wiesz jak go zapełnić, wolontariat to idealne miejsce dla ciebie!Na czym ogólnie polega praca wolontariusza?
Najprościej i najszybciej mówiąc praca ta polega na pomaganiu potrzebującym. Wszystkie akcje są organizowane po to, by potem zyski z nich przekazać dla chorych, ubogich, dla dzieci z domów dziecka czy nawet na nasze kochane, ale też cierpiące pupile w schroniskach. Nie zdajemy sobie sprawy ile ci wszyscy ludzi i ile te biedne zwierzęta potrzebują pomocy, troski i opieki. Wolontariat im to zapewnia. Warto zostać wolontariuszem i pomagać!
You Might Also Like

1 komentarze

  1. Ja uwielbiam pomagać innym, chodzić na akcje dla wolontariuszy. :)

    rilseee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

♥ Podaj link do bloga, zawsze zaglądam do wszystkich ♥
♥ Złośliwe komentarze są usuwane ♥
♥ Wysil się i napisz szczerze, a odwdzięczę się ♥