Znaczenie mojego imienia ^^

08:59

Hej :)

Z pozoru zwykłe, znane na prawie całym świecie imię, jednak jego znaczenie mówi wiele więcej!
Zobaczcie sami:

Imię Julia
W 2000 roku najczęściej nadawane dziewczęce imię.
 Jego patronkę jest Św. Julia z Kartaginy - Sprzedana jako niewolnica syryjskiemu kupcowi.

Pochodzenie tego imienia:
Julia jest to imię pochodzenia rzymskiego, imię to stało się popularne od czasów Juliusza Cezara. Protoplastą rzymskiego rodu Juliuszów miał być Julus, syn legendarnego Eneasza. Jako żeńska forma imienia Juliusz oznacza: promienista, młoda. W Polsce występuje od XVIII wieku.

 Julia jest uwodzicielską kobietą, pełną majestatu i wdzięku. Potrafi do tego być skryta i nieśmiała. Aby nie pokazać po sobie emocji, wyhamowuje swoje reakcję do tego stopnia, iż może się wydawać nieczuła lub obojętna. Posiada dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu. Nie wygłasza innym moralizatorskich mów, ani nie robi wyrzutów. Jej zachowanie pozostaje pełne godności, taktu i poszanowanie przyjętych zwyczajów. Przywiązuje dużą wagę do przyjaźni i nie wartościuje przyjaciół ze względu na płeć. Ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest wrażliwa na porażki, zwłaszcza uczuciowe. Marzy o księciu z bajki, ale nie czeka na niego wiecznie. Adoratorów poddaje jednak wnikliwej selekcji.

To chyba byłoby na tyle o moim imieniu.
Znacie znaczenia swoich imion?
Dzielcie się nimi w komentarzach <3

You Might Also Like

3 komentarze

 1. Oo, ciekawie!:)
  Ja niestety znaczenia swojego imienia znam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aleksandra to kobieta pełna wdzięku, której trudno się oprzeć. Ma mnóstwo pomysłów, a przez to skłonności do wplątywania się w kłopoty, z których potem ciężko jej wybrnąć. Osoby z jej otoczenia mogą być często przerażone oszałamiającą aktywnością Aleksandry. Pewnym jednak pozostaje, że przy niej nikt się nie nudzi. Aleksandra jest jednak nazbyt zaborcza i lubi robić z ludzi swoich niewolników. Zdolności przywódcze doskonali od najmłodszych lat. Pragnie być niezależna i kocha przygody. Może być niebezpieczna, kiedy sprawy nie układają się po jej myśli. Zawsze trzyma rękę na pulsie i lepiej nie krzyżować jej planów. Co innego, gdy pokocha wielką miłością. - trochę czytania masz, ale znaczenie swojego imienia już znasz! :)

   Usuń
 2. Cześć :) Pytałaś u mnie o zrobienie wyglądu jak Natalii, odezwij się na e-mail: dunaj.sara@gmail.com zrobię ci go :)

  OdpowiedzUsuń

♥ Podaj link do bloga, zawsze zaglądam do wszystkich ♥
♥ Złośliwe komentarze są usuwane ♥
♥ Wysil się i napisz szczerze, a odwdzięczę się ♥